قیمت ورق آلومینیوم

مشاوره و استعلام لحظه ای قیمت

شمش آلومینیوم

کاربرد شمش آلومینیوم

شمش آلومینیوم به محصولی گفته می‌شود که از برخی از آلیاژهای آلومینیوم به‌ دست‌ آمده است. در فرآیند تولید این محصولات فلزی و فراورده‌های غیر آهنی، آلومینیوم مذاب را درون قالب‌های ویژه می‌ریزند تا شمش الومینیوم به وجود آیند.

این نوع از محصولات به شکل ذوزنقه‌ای ساخته می‌شوند و کاربردهای بسیار گسترده‌ای در مصارف گوناگون دارند. در حال‌ حاضر انواع مختلفی از شمش الومینیوم در بازار وجود دارند که سایز ها و هم‌چنین اشکال آن‌ها متفاوت است. بنابراین شمش آلومینیوم، از تنوع ظاهری بسیار بالایی برخوردارند.

کاربرد شمش آلومینیوم

آلومینیوم، یکی از پرمصرف‌ترین فلزات در سراسر جهان است و پس از آهن، بیشترین کاربرد را در صنایع مختلف دارد. شمش الومینیومی نیز موارد و مصارف کاربرد بسیار گسترده‌ای دارند. همان‌طور که پیش‌ از این نیز گفته شد، شمش الومینیوم، دارای انواع بسیار زیادی هستند. انواع این نوع از محصولات فلزی، به‌ طور کلی شامل مواردی از قبیل شمش آلومینیومی ۵۰ پوندی، ۱۰۰ پوندی، شمش­ الومینیوم اسلب یا تختال، شمش الومینیومی تی بار و بیلت هستند.

هر کدام از انواع این شمش‌ها کاربردها و مصارف خاص خود را در صنایع گوناگون دارند. برای نمونه، شمش‌های ۵۰ پوندی الومینیوم در صنایع خودروسازی و ساخت قطعات ریختگی دارای کاربرد هستند. این در حالی است که شمش‌های ۱۰۰ پوندی آلومینیوم را می‌توانید در صنایع ساخت آلیاژها مورد استفاده قرار دهید و یا در ساخت لوازم بهداشتی از آن‌ها استفاده کنید. شمش آلومینیوم اسلب که به آن‌ها شمش‌های تختال نیز گفته می‌شود در حالت معمول، برای ساخت کویل ها کاربرد دارند و برای تولید تسمه، ورق و… نیز از این نوع از محصولات فلزی استفاده می‌کنند.

شمش تی بار یکی دیگر از انواع بسیار پرکاربرد شمش الومینیمی است. این محصول را به‌ طور معمول برای ساخت لوازم‌ خانگی مورد استفاده قرار می‌دهند و یا کابل‌ها را از طریق استفاده از آن تولید می‌کنند. از شمش الومینیوم نوع تی بار، برای تولید هدایت‌کننده‌های الکتریکی نیز استفاده می‌کنند. شمش‌های بیلت در بیشتر موارد در صنایعی از قبیل اکستروژن دارای کاربرد هستند.

از دیگر مصارف این محصولات فلزی می‌توان به صنایع حمل و نقل اشاره کرد. در این صنایع، از شمش الومینیوم در تولید قطعات اتومبیل‌ها، کامیون‌ها، هواپیماها و… استفاده می‌شود. این محصول در صنایع بسته‌بندی از قبیل قوطی‌ها، ساخت فویل ها و… نیز دارای کاربرد است. در ساخت درب و پنجره و تولید دیوارپوش های مختلف نیز از این محصولات استفاده می‌کنند. بسیاری از کالاهای پردوام از قبیل وسائل برقی و آشپزخانه نیز با استفاده از شمش الومینیوم تولید می‌شوند.

صنایع ذوب مجدد از دیگر صنایع و موارد مصرف شمش الومینیومی هستند. خطوط انتقال الکتریکی نیز این محصولات را مورد استفاده قرار می‌دهند. صنایع شیشه‌سازی نیز از شمش آلومینیومی استفاده می‌کنند.

کاربرد شمش آلومینیوم
کاربرد شمش آلومینیوم

بهترین نوع شمش الومینیوم

بهترین نوع شمش آلومینیوم از جمله محصولاتی است که انعطاف‌ پذیری قابل‌ توجهی دارد. قدرت بسیار بالا و وزن سبک از دیگر ویژگی‌های بهترین نوع این محصولات فلزی به شمار می‌رود. یکی از ویژگی‌های بسیار مهم این فلزات، استحکام و دوام بالای آن‌ها است. درخشندگی شمش الومینیوم نیز از دیگر ویژگی‌ها و عوامل مؤثر در کاربردهای وسیع این محصول در صنایع مختلف است.

این محصولات، شکل‌ پذیری بسیار مناسبی هم دارند. این عامل سبب می‌شود تا صنایع مختلف بتوانند این محصولات را به فرم و طرح دلخواه خود در بیاورند و در کاربردهای خود، از آن‌ها استفاده کنند. شمش آلومینیوم می‌تواند در برابر آسیب‌هایی از قبیل خوردگی از خود مقاومت نشان دهد و در برابر ترک‌ خوردگی نیز دوام داشته باشد. بهترین نوع شمش الومینیوم را می‌توانید از شرکت پارسیان الومینیوم (آلومینیوم باقرزاده) خریداری نمایید.

قیمت خرید شمش آلومینیوم

وجود چند عامل مختلف، قیمت خرید شمش الومینیوم را با تغییراتی مواجه می‌کند. از جمله عوامل مؤثر بر تعیین قیمت این محصولات می‌توان به سایز و ابعاد شمش الومینیوم اشاره کرد. نوع طراحی این نوع از شمش­ها نیز قیمت آن­ها‌ را تغییر می‌دهد. نوع آلیاژ به‌ کار رفته در تولید این محصولات نیز در تعیین قیمت خرید شمش­ الومینیوم اثرگذار است.

ضخامتی که در فرآیند طراحی و ساخت این محصول فلزی در نظر گرفته‌ شده است، نیز قیمت آن را تغییر می‌دهد. یکی دیگر از عوامل مؤثر بر تعیین قیمت خرید شمش آلومینیومی، وزن این محصولات فلزی است. لازم است به این نکته توجه داشته باشید که قیمت بازار فلزات، در حال حاضر تحت تاثیر برخی از نوسانات قرار می‌گیرد. این عامل، قیمت خرید شمش آلومینیوم را نیز دچار تغییر و تحولاتی می‌کند.

کلام آخر

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در مورد خرید انواع شمش الومینیوم میتوانید هر روزه با کارشناسان پارسیان آلومینیوم در تماس باشید.

 

برای اطلاع از قیمت روز آلومینیوم با ما تماس بگیرید.

همه روزه پاسخگوی شما هستیم

اشتراک گذاری این مطلب

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

خرید ورق آلومینیوم

خرید ورق آلومینیوم

ورق آلومینیومی چیست؟ ورق های آلومینیوم در بسیاری از صنایع مختلف برای خم شدن، مهر و موم، برش و قالب

ورق آلومینیوم نازک

ورق آلومینیوم نازک

ورق آلومینیوم نازک فوق العاده انعطاف پذیر، مقاوم در برابر زنگ زدگی و فوق العاده سبک، ورق آلومینیوم نازک  ما

شمش و بیلت آلومینیوم

شمش و بیلت آلومینیوم

شمش و بیلت آلومینیوم : تولید الومینویم و انواع ورق های آلومینیومی از جمله ورق آلومینیوم، کویل آلومینیوم و …

قیمت آلومینیوم خشک

قیمت آلومینیوم خشک

قیمت آلومینیوم خشک آیا شما هم جزء افرادی هستید که می‌خواهید قیمت آلومینیوم خشک را بدانید؟ فلزاتی که با نام