قیمت ورق آلومینیوم

مشاوره و استعلام لحظه ای قیمت

بازیافت ضایعات آلومینیوم

بازیافت ضایعات آلومینیوم

امروزه بازیافت آلومینیوم از اهمیت بالایی برخوردار است، اگر بخواهیم آلومینیوم را از معادن استخراج کنیم و به تولید برسانیم کار سخت و دارای پروسه ای طولانی است .

به همین دلیل به لحاط اقتصادی بازیافت آلومینیوم برای تولید بسیار مقرون به صرفه است زیرا به راحتی میتوان ضایعات آلومینیوم را ذوب کرد .

طبق بررسی های انجام شده امروزه تولید فلز آلومینیوم در جهان به 60 میلیون تن در سال رسیده که تقریبا یک سوم از تولیدات این فلز از بازیافت و ذوب ضایعات آلومینیوم صورت میگیرد.

در این روش قراضه های آلومینیوم را ذوب کرده و از آن محصولات جدیدی تولید میکنند که بسیار از استخراج و تولید آلومینیوم ساده تر و بصرفه تر می باشد که در آن با استخراج سنگ بوکسیت و با استفاده از فرآیند بایر آن را تصفیه و مورد استفاده قرار داد.

گفته میشود که در عمل بازیافت آلومینیوم انرژی صرف شده تنها 5درصد از انرژی که در تولید آلومینیوم جدید می باشد و به همین دلیل فلز آلومینوم را میتوان بانک انرژی به حساب آورد، همچنین بازیافت این فلز کمک بزرگی به محیط زیست کرده و از آلودگی بیشتر آن جلوگیری میکند، در ایالات متحده حدود 31 درصد از آلومینیوم تولید شده آن ها از بازیافت این فلز به دست می اید.

مراحل بازیافت ضایعات آلومینیوم

1- ابتدا قراضه های آلومینیوم را جمع آوری میکنند، ضایعات آلومینوم از جمله قوطی های فلزی و محصولات دیگر آلومینیومی، در بعضی موارد فویل آلومینیوم را از دیگر محصولات جدا میکنند.

2- سپس ضایعات جمع آوری شده را به مرکز انتقال زباله میبرند و بر اساس جریان جداگانه فلز مرتب و طبقه بندی میکنند و فشرده میشوند.

3- آلومینوم های فشرده به کارخانه های بازفرآوردی میروند و طی چند مرحله از جمله: تمیز کردن، خرد کردن، ذوب و ریخته گری تبدیل به شمش آلومینیوم میشوند.

4- شمش های آلومینیوم به کارخانه های نورد منتقل میشود تا در انجا تبدیل به ورق آلومینیوم شود تا برای استفاده در محصولات آماده شود.

ورقه های آلومینیوم در انواع مختلفی تولید شده و طبق نیاز مشتری به بازار عرضه میگردد و با تولید ورق آلومینوم رنگی استفاده این فلز در فضاهای مدرن را افزایش داده اند.

لطفا نظر خود را در خصوص بازیافت ضایعات آلومینیوم با ما در میان بگذارید. همچنین در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص خرید و فروش آلومینیوم می توانید با ما تماس بگیرید.

برای اطلاع از قیمت روز آلومینیوم با ما تماس بگیرید.

همه روزه پاسخگوی شما هستیم

اشتراک گذاری این مطلب

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

خرید ورق آلومینیوم

خرید ورق آلومینیوم

ورق آلومینیومی چیست؟ ورق های آلومینیوم در بسیاری از صنایع مختلف برای خم شدن، مهر و موم، برش و قالب

ورق آلومینیوم نازک

ورق آلومینیوم نازک

ورق آلومینیوم نازک فوق العاده انعطاف پذیر، مقاوم در برابر زنگ زدگی و فوق العاده سبک، ورق آلومینیوم نازک  ما

شمش و بیلت آلومینیوم

شمش و بیلت آلومینیوم

شمش و بیلت آلومینیوم : تولید الومینویم و انواع ورق های آلومینیومی از جمله ورق آلومینیوم، کویل آلومینیوم و …

قیمت آلومینیوم خشک

قیمت آلومینیوم خشک

قیمت آلومینیوم خشک آیا شما هم جزء افرادی هستید که می‌خواهید قیمت آلومینیوم خشک را بدانید؟ فلزاتی که با نام