قیمت ورق آلومینیوم

مشاوره و استعلام لحظه ای قیمت

آنادایز آلومینیوم

ورق آلومینیوم آنادایز
فهرست مطالب

آنادایز آلومینیوم

آندایزینگ فلزات مخصوصا فلز آلومینیوم برای جلوگیری از خاصیت زنگ زدگی آن‌ها در هنگام اکسید شدن صورت می‌گیرد. این فرایند با سه روش مختلف همچون عملیات آنودایزینگ با اسید سولفوریک , آنودایزینگ با اسید کرومیک و یا هارد آندش(هارد آنادایز آلومینیوم) انجام می‌گیرد.

5 مرحله آنودایز آلومینیوم

 برای انجام این فرایند بر روی فلزات مراحل زیر اجرا می شود.

 1. در مرحله ابتدایی سطح قطعه مورد نظر را با استفاده از حلال‌ها و مواد قلیایی به منظور از بین بردن چربی‌ها و آلودگی‌ها تمیز و چربی زدایی می شود.
 2. مرحله بعدی اچ کاری و یا همان لایه برداری سطح با استفاده سودا می‌باشد.
 3. مرحله سوم آنودایزینگ اصلی ترین مرحله است که در این عملیات آلومینیوم به ‌عنوان آند عمل می ‌کند و فلز دیگری مانند تیتانیوم، به‌ عنوان کاتد عمل می ‌کند و از طریق عبور جریان مستقیم برق از مایع الکترولیت لایه‌ ای از اکسید فلز بر روی سطح فلز نقش می ‌گیرد.
 4. بعد از اجرای آنادایزینگ روی سطح فلز، خاصیت رنگ ‌پذیری و جذب رنگ در آن بالا میرود و در این مرحله قطعه فلزی رنگ خواهد شد که این فرایند با استفاده از نمک فلزات معدنی صورت می‌گیرد.
 5. در آخر که به مرحله آب ‌بندی معروف است منافذ موجود بر روی سطح هیدراته و پر خواهد شد که با این آب بندی سطح صاف و صیقلی ایجاد می‌شود.

صفحات الومینیوم آنودایز شده با استفاده از فرایند آنادایز جهت بهبود فرایند اکسید شدن فلز الومینیوم و تقویت خاصیت ضد زنگ بودن و خوردگی آن تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات در تنوع رنگی زیبایی تولید می شوند.این پروفیل های الومینیومی در مدت زمان طولانی بدون پاک شدن می توانند قابل استفاده باشند. ورق آلومینیم آنادایز شده یک محصول ورق فلزی متشکل از ورق آلومینیومی است که در معرض فرآیند غیرفعال سازی الکترولیتی قرار گرفته و پوشش محافظ سختی را بر روی سطح آن ایجاد می‌کند.آلومینیوم آنادایز را می‌توان به صورت رول شکل، مهر و موم شده، حکاکی لیزری، لمینت، سوراخ، جوش، برجسته و غربال ابریشم ساخت.

جهت اطلاع از قیمت آنادایز آلومینیوم و خرید ورق آنادایز آلومینیوم می‌توانید با کارشناسان پارسیان آلومینیوم از طریق شماره تماس‌ 02133115500 در ارتباط باشید و ثبت سفارش خود را هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری انجام دهید. ما با ارائه خدمات آنادایز آلومینیوم در تهران و سایر شهر ها قدمی در راستای پیشرفت تولیدات و صنایع برداشته ایم. هم چنین برای اطلاع از قیمت روز ورق آلومینیوم به صفحه ی قیمت ورق آلومینیوم مراجعه نمایید، تمامی قیمت ها در آن به روز می باشد.

ورق الومينيوم از جمله فلزات داراي اكسيد سخت ميباشد به همين دليل به جهت بالا بردن مقاومت فيزيكي و شيميايي ورق آلومينيوم اقدام به آنادایز آلومینیوم آن مينماييم. این مجموعه قابلیت آنادایز سفید انواع ورق آلومینیوم در ابعاد مختلف را دارد

 • ضخامت قابل آنادایز : 0.2 الی 30mm
 • حداکثر ابعاد قابل آنادایز : 1500x6000mm
ورق آلومینیوم آنادایز
ورق آلومینیوم آنادایز

آنادایز ورق آلومینیوم چه فرآیندی است؟

اکسید شدن به‌عنوان یک کلمه و ترکیب شیمیایی شناخته می‌شود که تقریبا همه با آن آشنایی دارید. معمولا فلزات میل زیادی برای ترکیب‌شدن با اکسیژن از خود نشان می‌دهند. درصورتی‌که سطح فلزاتی مانند آهن و آلومینیوم در مجاورت اکسیژن قرار بگیرند، به‌سرعت اکسید می‌شوند. این واکنش شیمایی از تخریب شدن فلزات جلوگیری کرده و باعث استحکام آن‌ها می‌شود.

اکسید شدن یکی از روش‌هایی است که در صنعت برای استحکام بخشیدن و تقویت فلزات مختلف انجام می‌گیرد. دو شیوه برای انجام این کار وجود دارد، یکی روش شیمیایی و دیگری آندی. یکی از کاربردهای روش آندی، آنادایز ورق آلومینیوم است. شرکت پارسیان آلومینیوم، به‌عنوان بهترین شرکت تولیدکننده قطعات آلومینیوم آنادایز شده در این راستا در حال فعالیت است. در این مقاله سعی داریم شما را با آنادایز ورق آلومینیوم و کاربرد آن آشنا کنیم، پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

هنگامی که به نمونه های اولیه فلزی یا قطعاتی با خواص مکانیکی برتر و طراحی زیبایی شناسی تخصصی نیاز دارید، آنودایز کردن آلومینیوم یک گزینه عالی است. فرآیند آنودایز کردن یک لایه اکسید را بر روی یک قطعه فلزی تشکیل می دهد که به طور موثر مقاومت در برابر خوردگی را افزایش می دهد و همچنین کیفیت بصری را افزایش می دهد و سطح را از خراشیدگی محافظت می کند.

آنودایز کردن آلومینیوم علیرغم تأثیر بر قابلیت های مکانیکی قطعات فلزی، ظاهر طبیعی مواد را از بین نمی برد. در حالی که فرآیند آنودایز کردن را می توان برای فلزات دیگر مانند تیتانیوم، روی و منیزیم نیز اعمال کرد، آلومینیوم به مراتب بیشترین استفاده را در بین این دسته دارد.

آلومینوم آنادایز شده چیست؟

همان‌طور که می‌دانید آلومینیوم اگر در مجاورت اکسیژن قرار بگیرد، برای حفاظت از فلز یک‌لایه اکسیدی بر روی سطح آن تشکیل می‌شود. اما در اکسید شدن این فلز به روش آنادایز، آلومینیوم از استحکام بیشتری برخوردار خواهد بود. آنادایز کردن فلز آلومینیوم در صنعت تحت‌نظر کارشناسان متخصص انجام می‌شود. در این روش با استفاده از جریان برق متصل به یک محلول الکترولیت اسیدسولفوریک انجام می‌شود.

الومینیوم در این فعالیت شیمیایی نقش آند را دارد. در آنادایز ورق آلومینیوم، سطح فلز کاملا فشرده و غیرقابل‌نفوذ خواهد شد. در این روش لایه اکسیدی با ضخامت 5.25 به روی سطح تشکیل می‌شود که ضخامت آن چندین برابر اکسیداسیون به روش طبیعی است.

کاربرد آنادایز ورق آلومینیوم

اکسید شدن فلز الومینیوم علاوه بر اینکه باعث افزایش مقاومت و استحکام این فلز در مقابل فرسایش می‌شود، مزیت‌های دیگری نیز دارد که در ادامه مقاله چند مورد از این فواید را برای شما ذکر خواهیم کرد.

 • در واکنش آنادایز کردن، الومینیوم در طی واکنش شیمیایی به‌عنوان آند به کار می‌رود. این کار باعث ایجاد یک سطح فعال شیمیایی بر روی آن می‌شود؛ بنابراین زمینه مناسبی را برای رنگ‌آمیزی فراهم می‌کند و قدرت چسبندگی رنگ را بر روی سطح فلز افزایش می‌دهد.
 • این لایه به وجود آمده بر سطح الومینیوم درخشندگی و ظاهر بسیار زیبایی دارد؛ به همین دلیل از آن برای دکوراسیون و زیباسازی فضای ظاهری و نمای ساختمان‌ها استفاده می‌کنند.
 • این فلز اکسید شده می‌تواند در مقابل ولتاژهای بسیار بالا به‌عنوان نارسانا به کار می‌رود؛ بنابراین در عایق‌کاری کاربرد دارد.
 • در صورت استفاده از روش آنودایزینگ سخت، یک‌لایه اکسیدی با ضخامت بیشتر از 1 میلی‌متر تشکیل می‌شود که در مقابل سایش مقاومت زیادی دارد. از این فلز در ساخت قطعات دوار کمک می‌گیرند.
 • همچنین از آلومینیوم آنادیز شده برای ساخت درب و پنجره ساختمان‌ها استفاده می‌کنند.
 • این فلز اکسید شده در مقابل حرارت مقاومت زیادی دارد.
قیمت آنادایز ورق آلومینیوم
آنادایز ورق آلومینیوم

بهترین نوع آنادایز ورق آلومینیوم

بهترین نوع آلومینیوم آنادایز شده دارای ضخامت اکسید بیشتر و باکیفیت‌تر است. اگر در آنادایز کردن الومینیوم از دمای کمتر و دانسیته بیشتری برای اکسید کردن الومینیوم استفاده کنند، قطر اکسید تشکیل شده بر روی فلز بیشتر می‌شود که به آن آنودایزینگ سخت گفته می‌شود. این افزایش قطر اکسید سبب می‌شود فلز مقاوم‌تر و مستحکم‌تر باشد؛ بنابراین مقاومت بیشتری در مقابل سایش، حرارت و شرایط جوی از خود نشان می‌دهد. معمولا ضخامت این اکسید از 25 میکرون بیشتر است. این نوع آنادایز آلومینیوم از لحاظ اقتصادی گران‌تر بوده اما محصول تولیدی بسیار بهتر و باکیفیت‌تر است.

با درنظرگرفتن قیمت آنادایز ورق آلومینیوم در بازار می‌توانیم عواملی که بر این قیمت موثر است را برای شما ذکر کنیم. برای ورق آلومینیوم ابعاد آن و برای پروفیل ابعاد و وزن شاخه‌ها، به‌عنوان دو عامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت آلومینیم آنادایز شناخته می‌شوند. علاوه بر این موارد پولیش و براشینگ این ورق‌های آلومینیومی نیز بر افزایش قیمت آن موثر خواهد بود. همچنین رنگ به‌کاررفته نیز بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد؛ به همین دلیل آلومینیوم آنادایز شده به رنگ‌های مشکی و طلایی گران‌ترین و رنگ سیلور ارزان‌ترین نوع آن است.

کلام آخر

ورق آلومینیوم یکی از پرکاربردترین فلزهای مورداستفاده در صنعت‌های مختلف از جمله ساختمان‌سازی است. با اکسید کردن این فلز مقاومت آن نسبت به قبل افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین در ایجاد ضرر و زیان به صنایع مختلف که از الومینیوم در ساخت محصولات خود استفاده می‌کنند جلوگیری می‌شود. آلومینیوم باقرزاده با ساخت آنادایز ورق آلومینیوم باکیفیت و مرغوب کمک زیادی به مدیران و صاحبان کارخانجات کرده است. در این مقاله سعی کردیم شما را با آنادیز ورق آلومنیوم، کاربرد و عوامل موثر بر قیمت آن آشنا کنیم، امیدواریم با خواندند آن اطلاعات کافی را کسب کرده باشید.

ورق آلومینیوم آنادایز شده چقدر دوام دارد؟

بسته به ضخامت و کیفیت آندایزاسیون، سطح باید 10-20 سال دوام بیاورد .

هدف از آنادایز کردن ورق آلومینیوم چیست ؟

آنادایز کردن آلومینیوم تعداد زیادی از جایگزین های براق را ارائه می‌دهد و تغییرات رنگ را به حداقل ممکن می‌رساند یا از بین می‌برد. برخلاف سایر پرداخت‌ها، آنادایز کردن به آلومینیوم اجازه می‌دهد تا ظاهر فلزی خود را حفظ کند .

چه چیزی به ورق آلومینیوم آنادایز شده آسیب می‌رساند؟

مواد شیمیایی بسیار ساینده، قلیایی یا اسیدی، مانند ابزارهای فلزی تیز، ملات، پاک کننده های قوی و اسید موریاتیک می‌توانند حتی به بادوام ترین پوشش آنادایز آسیب برسانند.

4.9/5 - (14 امتیاز)

برای اطلاع از قیمت روز آلومینیوم با ما تماس بگیرید.

همه روزه پاسخگوی شما هستیم

اشتراک گذاری این مطلب

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

14 پاسخ

  1. سلام melika عزیز
   با توجه به نوسانات قیمت آلومینیوم در بازار قیمت های روز باهم متفاوت می باشد برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما در پارسیان آلومینیوم تماس بگیرید.

 1. سلام ممنون از اطلاعاتتون
  کار آنادایز ورق آلومینیوم در مجموعه خودتون انجام میشه؟

  1. سلام رضا عزیز
   بله کلیه عملیات آنادایز آلومینیوم در مجموعه پارسیان آلومینیوم (باقرزاده) انجام میشه. برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید با همکاران ما در تماس باشید.

  1. سلام حسین عزیز
   با توجه به نوسانات قیمت آلومینیوم در بازار قیمت های روز باهم متفاوت می باشد برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما در پارسیان آلومینیوم تماس بگیرید.

 2. سلام وقتتون بخیر ارسال ورق آلومینیوم آنادایز شده به شهرستان هم دارید؟

  1. سلام و درود متین محبی عزیز
   بله ارسال ورق آنادایز آلومینیوم به شهرستان در پارسیان آلومینیوم انجام می‌شود. جهت کسب اطلاع بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما از طریق شماره 02133115500 در تماس باشید.

  1. سلام و درود امیرحسین عزیز
   جهت اطلاع از قیمت روز ورق آنادایز آلومینیوم با کارشناسان پارسیان آلومینیوم از طریق شماره 02133115500 در ارتباط باشید.

 3. سلام وقت بخیر
  برای انجام آنودایز آلومینیوم در خانه چه نوع رنگی است؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر دوست عزیز.
   برای آنودایزینگ آلومینیوم در منزل از رنگ پارچه استفاده می شود.

 4. آیا می توان از آلومینیوم آنادایز شده در زیورالات استفاده کرد؟

  1. سلام وقت بخیر. بله در ضخامت های مناسب زیورالات قابل استفاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ورق-1050-پارس-آلومینیوم

ورق 1050 پارس آلومینیوم

یکی از انواع محصولات آلیاژی پرکاربرد در انواع صنایع ورق آلومینیوم 1050 می باشد و از قطعات فلزی که در

ورق-پارس-آلومان

ورق پارس آلومان

کارخانه ورق پارس آلومان کار یکی از تولید کنندگان خوش نام ورق آلومینیوم می باشد. ورق های آلومینیوم پارس آلومان

ورق-آلومینیوم-پارس

ورق آلومینیوم پارس

یکی از پر مصرف ترین قطعات فلزی صنایع، ورق آلومینیوم می باشد که از آلیاژ فولاد تهیه می شود. ورق

آلیاژهای پرکاربرد آلومینیوم

آلیاژهای پرکاربرد آلومینیوم

محبوب ترین آلیاژهای آلومینیوم همه کاره آلیاژهای پرکاربرد آلومینیوم : آلومینیوم بدون شک یکی از محبوب ترین فلزات است که