قیمت ورق آلومینیوم

مشاوره و استعلام لحظه ای قیمت

انواع ورق آلومينيوم

انواع آلومینیوم

به طور کلی می توان گفت آلومینیوم بعد از فلز آهن پر مصرف ترین فلز در رده ی دوم است. این فلز با توجه به خواص منحصر به فردی که دارد توانسته است جای خود را در بسیاری از صنایع باز کند. بیشترین نوع مصرف آلومینیوم در صنعت به صورت ورق است. فروش ورق آلومینیوم در تهران را از پارسیان آلمینیوم بخواهید. بسیاری از انواع ورق آلومینیم در ضخامت های مختلف، طرح و رنگ ها متنوع در این مرکز موجود می باشد. برای اطلاع از موجودی ها و قیمت روز ورق آلومینیوم 1402 به صفحه مربوط به قیمت در همین سایت مراجعه نمایید. هم چنین می توانید برای اطلاع از قیمت ورق آلومینیوم ضخیم و قیمت ورق آلومینیوم 1050 و… با ما تماس بگیرید. 0213311550

آلومینیوم 

آلومینیوم فراوان ترین فلز روی پوسته زمین است، اما به ندرت به صورت عنصری وجود دارد. ورق آلومینیوم و آلیاژهای آن به دلیل چگالی کم و نسبت استحکام به وزن بالا، دوام و مقاومت در برابر خوردگی ارزشمند هستند. آلومینیوم 2.5 برابر کمتر از فولاد چگالی دارد و آن را به یک جایگزین عالی در کاربردهایی که نیازمند تحرک و قابل حمل هستند تبدیل می کند. به طور کلی، آلیاژهای آلومینیوم بسیار انعطاف پذیر و چکش خوار هستند. آنها به راحتی شکل می گیرند و ماشین کاری می شوند همچنین رسانای الکتریکی و حرارتی خوبی هستند، جرقه ندارند و مغناطیسی نیستند مواد آلومینیومی کاربردهای زیادی در صنعت و زندگی روزمره ما دارند. این مواد بسیار قابل بازیافت هستند و به انرژی ذوب مجدد کمی نیاز دارند که تنها 5 درصد انرژی مورد نیاز برای تولید فلز اولیه است. هفتاد و پنج درصد از آلومینیوم برای استفاده مجدد بدون از دست دادن خواص مطلوب خود بازیابی می شود. از این رو، مواد آلومینیومی بسیار پایدار هستند. آلومینیوم خالص با عناصر آلیاژی مختلف ترکیب می شود تا خواص مکانیکی، مقاومت در برابر خوردگی، شکل پذیری و ماشین کاری آن را اصلاح کند. این عمل منجر به درجات مختلف آلومینیومی می شود که به صورت تجاری در دسترس هستند.  گریدهای آلومینیوم بر اساس عنصر آلیاژی اصلی و واکنش مکانیکی و حرارتی آنها طبقه بندی می شوند. 

انواع ورق آلومینیوم را می توان بر اساس عوامل مختلفی دسته بندی کرد:

 1. ضخامت: ورق های آلومینیوم در ضخامت های مختلفی تولید می شوند، از 0.3 میلی متر تا 30 میلی متر. ورق های آلومینیوم نازک معمولاً برای کاربردهای سبک مانند بسته بندی استفاده می شوند، در حالی که ورق های آلومینیوم ضخیم تر برای کاربردهای سنگین مانند ساختمان سازی استفاده می شوند. پر کاربرد ترین ضخامت ورق آلومینیوم 1 میلیمتر و ورق آلومینیم 2 میل است.
 2. آلیاژ: ورق آلومینیومانواع مختلفی از آلیاژ دارد که هر کدام خواص منحصر به فردی دارند. آلیاژهای آلومینیوم بر اساس سیستم شماره گذاری انجمن آلومینیوم (AA) نامگذاری می شوند. این آلیاژ در خانواده هایی دسته بندی می شوند آلیاژ آلومینیوم سری 1000 تا 8000  موجود است. پر فروش ترین نوع این آلیاژ ها 1050 و 3105 هستند.
 3. سطح: ورق های آلومینیوم می توانند در انواع مختلف سطوح تولید شوند، از جمله: سطح صاف، ورق آلومینیوم آجدار، ورق آلومینیوم رنگی، ورق آلومینیوم سینوسی، ورق آلومینیوم آنودایز شده و… . که هر کدام از این دسته بندی ها خود دارای انواع مختلفی هستند.
 4. فرم: ورق های آلومینیوم به دو صورت رول(کلاف) و شیت (برگ) تولید می شوند.

دو طبقه بندی اصلی آلیاژهای آلومینیوم وجود دارد: آلومینیوم فرفورژه و آلومینیوم ریخته گری. هر دو دسته دارای سیستم های نامگذاری متفاوتی هستند.

آلومینیوم فرفورژه

آلومینیوم فرفورژه از ذوب شمش های آلومینیوم همراه با مقدار مشخصی از فلزات آلیاژی تولید می شود و در نتیجه ترکیب گرید مورد نیاز به دست می آید. آلیاژ آلومینیوم ذوب شده ریخته گری می شود و تحت فرآیندهای مکانیکی کاری مانند نورد، آهنگری و اکستروژن قرار می گیرد.

آلومینیوم ریخته گری

آلومینیوم ریخته گری با فرآیند ریخته گری تولید می شود. این فرآیند شامل ریختن آلومینیوم مذاب، همراه با مقادیر مشخصی از عناصر آلیاژی، در قالب می‌شود تا شکل مورد نظر آلیاژ را تشکیل دهد. آلیاژهای آلومینیوم ریخته گری عموماً استحکام کششی کمتری نسبت به آلومینیوم فرفورژه دارند. آنها مستعد ترک خوردگی و انقباض هستند. با این حال، آنها مقرون به صرفه تر هستند. این آلیاژها را می‌توان به شکل‌های بسیار متنوعی درآورد زیرا آلومینیوم مذاب می‌تواند به شکلی انعطاف‌پذیر شکل حفره‌های قالب را به خود بگیرد.

انواع ورق آلومینیوم و انواع آلیاژ آلومینیوم 

ورق آلومینیوم

ورق های آلومینیومی با نورد چند بار ورق های آلومینیومی تحت فشار زیاد تا نازک تر و مسطح تر تولید می شوند. ضخامت ورق های آلومینیومی زیر 0.249 اینچ است.

ورق های آلومینیومی پرمصرف ترین شکل محصولات آلومینیومی هستند. از آنها برای ساخت قوطی، مواد بسته بندی، قطعات کامیون و خودرو، ظروف پخت و پز و قطعات ساختمانی مانند سقف، سایدینگ و ناودان استفاده می شود.

ورق های آلومینیومی آجدار

همانطور که از نام آن پیداست، مشخصه این نوع ورق آلومینیومی با تعداد زیادی دریچه برآمده در یک طرف و سمت دیگر باقیمانده علائم بدون بافت است. برخی از افراد به این ورق های آلومینیومی به آج صفحات، صفحات کف دوربار و ورق های میله ای می گویند.

این ورق های آلومینیومی مستحکم هستند و می توانند در برابر ضربه بالا مقاومت کنند. آنها کاملاً برای کاربردهای داخلی و خارجی مناسب هستند. به دلیل استحکام و استحکامی که دارند، می توانید از آنها برای کاربردهای سنگین استفاده کنید. اینها شامل جایگاه های بارگیری، پارکینگ ها، راهروهای خدماتی سیستم های کفپوش و سایر موارد است.

ورق آلومینیوم کامپوزیت

این نوع ورق آلومینیوم معمولا به اختصار ACS نامیده می شود. این شامل قطعات آلومینیومی با روکش سیم پیچ است که به هسته غیر آلومینیومی متصل می شود که در بیشتر موارد در پلاستیک است. آنها از سبک ترین ورق های آلومینیومی در بازار هستند.

ورق های آلومینیومی کامپوزیت نیز به دلیل تحمل حداقل وزن مقاوم هستند. این ویژگی آنها را به انتخابی ایده آل برای روکش خارجی تبدیل می کند. به همین دلیل، گاهی اوقات آنها را به عنوان صفحات دیباند یا ساندویچ پانل می شناسند.

وزن سبک آنها نیز نصب و نگهداری آن را آسان می کند. آنها را می توان به راحتی برای کاربردهای مختلف برش داد و شکل داد. برخی از کاربردهای آنها شامل روکش و تزئینات است

ورق های آلومینیوم آنودایز شده

آنودایز فرآیندی است که در آن لایه‌ای از اکسیژن روی ورق فلزی  قرار می دهند و در نتیجه ضخامت آن زیاد میشود . این بدان معنی است که ورق های آلومینیومی آنودایز دارای یک لایه اکسیژن هستند. هدف این لایه افزایش مقاومت فلز در برابر اثرات سایش و پارگی است. همچنین می توان از آن برای افزایش چسبندگی فلز استفاده کرد

از ورق های آلومینیوم آنودایز شده معمولاً برای تزئینات استفاده می شود. این به این دلیل است که آنها تمایل به ایجاد پیوندهای قوی با مواد دیگر دارند.

ورق های آلومینیومی پانچ شده

همچنین به عنوان آلومینیوم صفحه شناخته می شود، اغلب در برنامه هایی استفاده می شود که نیاز به افزودن ارزش زیبایی شناختی وجود دارد. آنها به ظاهر خوبشان معروف هستند. چنین کاربردهایی شامل طراحی داخلی/خارجی، ساخت سقف، سایه‌بان خورشید، صفحه‌نمایش در میان سایر پانل‌های تزئینی ساختمان، ساخت و ساز و معماری است.

از این نوع ورق آلومینیوم در صنایع غذایی، دارویی و آزمایشگاهی نیز استفاده می شود.

ورق های آلومینیومی برس خورده

تقریبا تمام ورق های آلومینیومی به دو صورت وجود دارد. آنها یا برس زده می شوند یا بدون برس. در این زمینه، ما از Brushed استفاده می کنیم به این معنی که ورق فلزی یک الگوی نسبتا یکنواخت دارد. از طرف دیگر، برخی دارای خراش ها و خراش های سبک هستند که یکنواخت و موازی با یکدیگر هستند.

این نوع ورق فلزی آلومینیومی برای ایجاد جلوه های زیبایی نیز ایده آل است. آنها شیک و زیبا هستند. می توانید از آنها برای برجسته کردن ایده های طراحی داخلی خود استفاده کنید. آنها برای کاربردهای خانگی و صنعتی قابل استفاده هستند.

میله ها و لوله های آلومینیومی

میله‌ها، لوله‌ها و لوله‌های آلومینیومی با فرآیند اکستروژن تولید می‌شوند که در آن یک شمش آلومینیومی از دهانه قالب توسط نیروی فشاری عبور داده می‌شود. شکل بیلت با عبور از قالب تغییر شکل می دهد. فرآیند اکستروژن می تواند قطعات مختلفی را با شکل های مقطع مختلف تولید کند. این فرآیند می تواند میله های گرد، مستطیلی، مربعی و شش ضلعی و همچنین لوله ها و لوله های توخالی تولید کند. علاوه بر این، تا زمانی که شکل مقطع ثابت باشد، می توان از آن برای ایجاد قطعات با اشکال پیچیده استفاده کرد.

فویل آلومینیوم

فویل های آلومینیومی با صاف کردن و کاهش ضخامت ورق های آلومینیومی با استفاده از آسیاب رول تولید می شوند. ضخامت فویل های آلومینیومی از 0.2 میلی متر تا 6 میکرون متغیر است. فویل های آلومینیومی چکش خوار، انعطاف پذیر هستند و به راحتی می توان آنها را خم کرد و دور اجسام پیچید. آنها به عنوان یک بسته بندی و مواد محافظ الکترومغناطیسی و در سایر کاربردهای صنعتی استفاده می شوند.

آلومینیوم 6061

آلومینیوم 6061 را می توان به لوله ها، تیرها و زاویه هایی با گوشه های گرد تبدیل کرد. آنها در خطوط لوله، اتصالات مخزن، واگن های راه آهن، کامیون ها، قطعات دریایی و مبلمان استفاده می شوند.

آلومینیوم 6063

آلومینیوم 6063 به طور گسترده ای در کاربردهای معماری مانند نرده های راه پله، مبلمان، قاب پنجره ها، درها و قاب های تابلو استفاده می شود. آنها همچنین می توانند به لوله ها، تیرها، زاویه ها و کانال ها تبدیل شوند.

آلومینیوم 6262

آلومینیوم 6262 در محصولات ماشین پیچ، پین های لولا، دستگیره ها، مهره ها، کوپلینگ ها، شیرها، اتصالات دریایی، اتصالات خط لوله و سخت افزارهای تزئینی استفاده می شود.

آلومینیوم 7075

آلومینیوم 7075 به دلیل استحکام بالا در کاربردهای هوافضا و هواپیما ارجحیت دارد. همچنین در قطعات دوچرخه، تجهیزات ورزشی رقابتی، قالب ها و ابزارآلات صنعتی استفاده می شود.

خلاصه

 • آلومینیوم جزو فلز پرکاربردهست به طور کلی، آلیاژهای آلومینیوم دارای نسبت استحکام به وزن بالا، شکل پذیری بالا، هدایت الکتریکی و حرارتی خوب و مقاومت در برابر خوردگی خوب هستند. آنها همچنین بدون جرقه، غیر مغناطیسی و بسیار قابل بازیافت هستند.
 • آلیاژهای آلومینیوم به دو دسته آلومینیوم فرفورژه و آلیاژهای آلومینیوم ریخته گری تقسیم می شوند. این گروه ها دارای سیستم های نامگذاری متفاوتی هستند.
 • آلومینیوم فرفورژه از ریختن آلومینیوم مذاب و عناصر آلیاژی آن بر روی یک قالب تولید می شود. آلومینیوم ریخته‌گری شده تحت فرآیندهای مکانیکی مانند آهنگری، نورد و اکستروژن قرار می‌گیرد.
 • آلومینیوم ریخته گری با فرآیند ریخته گری تولید می شود. آنها در مقایسه با آلومینیوم فرفورژه استحکام کمتری دارند، اما مقرون به صرفه تر هستند.
 • آلیاژهای آلومینیوم ممکن است قابل عملیات حرارتی یا غیر قابل عملیات حرارتی باشند.
 • سیستم تعیین دما نشان دهنده فرآیند مکانیکی است که آلیاژ طی کرده است. در تعیین پاسخ آلیاژ آلومینیوم به فرآیندهای ساخت مفید است.
 • آلیاژهای آلومینیوم طیف وسیعی از کاربردها را دارند.
 • آلومینیوم به صورت تجاری در فویل ها، میله ها، لوله ها، ورق ها، صفحات و سیم ها فروخته می شود.

کدام نوع از ورق های آلومینیومی برای کاربرد شما مناسب است؟ اگر مطمئن نیستید و اطلاعات بیشتر از قیمت ورق آلومینیوم دارید با کارشناسان پارسیان آلومینیوم تماس بگیرید:  02133115500

سوالات متداول 

قیمت ورق آلومینویم بر اساس عوامل مختلفی از جمله مقدار، آلیاژ، وزن و… تعین می گردد.

ورق آلومینیوم آجدار یک نوع ورق آلومینیومی است که بر روی ورق عملیاتی انجام میشود و سطح این ورق برجسته به صورت آج ایجاد می شود که در صنایع مختلفی کاربرد دارد.

قیمت روز ورق آلومینیوم ورق آلومینیوم آجدار را در صفحه قیمت ورق آلومینیوم دریافت نمایید 

5/5 - (8 امتیاز)

10 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   بله داریم برای استعلام محصولات با این شماره تماس بگیرید02133115500

 1. سلام وقت بخیر ورق آلومینیوم امباس موجود دارید؟ قیمت میفرمایین.

  1. سلام توحید جان،
   بله موجود داریم برای خرید ورق امباس با شماره 02133115500 تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، بله موجود می باشد، برای اطلاع از قیمت ورق آلومینیوم 2 میل تماس بگیرید لطفا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *