قیمت ورق آلومینیوم

مشاوره و استعلام لحظه ای قیمت

خمکاری ورق آلومینیوم

خمکاری-ورق-آلومینیوم
فهرست مطالب

ورق آلومینیوم یکی از پرکاربرد ترین محصولات در صنایع به شمار می آید و برای استفاده از این محصول در صنایع نیاز به خمکاری ورق آلومینیوم می باشد. برای خمکاری ورق آلومینیوم آن را توسط دستگاه ها و پرسهای خمشی زاویه دار می کنند و یا به شکل دلخواه در می آورند. یکی از کاربردی ترین ورق های آلومینیومی، ورق آلومینیوم آجدار می باشد. این ورق در صنایع گوناگون جای پیدا کرده است و این به دلیل وجود ویژگی هایی همچون استحکام و مقاومت بالا می باشد پارسیان آلومینیوم تولید کننده و تامین کننده ورق آلومینیوم در ایران می باشد؛ خریداران و مشتریانی می توانند از طریق سایت این مجموعه از قیمت روز ورق آلومینیوم با خبر شوند.

تلفن: ۰۲۱۵۶۷۱۵۲۱۰ – ۰۲۱۳۳۹۴۳۸۷۰

فهرست مطالب

  • چگونگی خمکاری ورق آلومینیوم
  • دستگاه خم کردن آلومینیوم
  • دستگاه خم پروفیل آلومینیوم
  • دستگاه خم کن برقی
  • دستگاه خم کن دستی
  • ماشین پرس خم کن
  • جوش ورق آلومینیوم
  • روش های خمکاری آلومینیوم
  • مزایا خمکاری ورق آلومینیوم
  • کلام پایانی

چگونگی خمکاری ورق آلومینیوم

امروزه برای ساخت بیشتر محصولات و وسایل فلزی از آلومینیوم استفاده می شود. این فلز دارای استحکام و مقاومت خوبی می باشد و وزن مناسبی نیز دارد. اما برای استفاده از این ورق ها نیاز است روی آنها عملیات خمکاری انجام شود تا به آن حالت و شکل مورد نظر ما برسد. یکی از مهم ترین نکات در هنگام خمکاری فلزات این است که فلزدر اثر فشار و خمکاری استحکام خود را از دست ندهد. در بین انواع فلز ها فلز آلومینیوم این قابلیت را دارد و در اثر اعمال فشار دچار آسیب و شکستگی نمی شود. این ویژگی فلز آلومینیوم سبب محبوبیت آن در صنایع گوناگون شده است.

دستگاه خم کردن آلومینیوم

برای خم کردن و شکل دادن به ورق های آلومینیوم از دستگاه های مختلفی استفاده می شود. هر کدام از این دستگاه ها کاربرد و مزیتی هایی دارند. شاید برای شما سوال باشد که کدام دستگاه خمکاری مناسب تر و بهتر می باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که دستگاه های مدرن و پیشرفته بهترین گزینه می باشند. چرا که دقت و سرعت آنها بیشتر می باشد و می توانند خمکاری ورق آلومینیوم را بهترین نحو انجام دهند. در ادامه به بررسی انواع دستگاه خم کردن آلومینیوم می پردازیم.

 

دستگاه-خم-کردن-آلومینیوم

 

دستگاه خم پروفیل آلومینیوم

دستگاه خم کن برقی

دستگاه خم کن برقی یکی از انواع دستگاه هایی است که برای خم کردن و شکل دادن به ورق های آلومینیوم  از آن استفاده می شود. سرعت این دستگاه در انجام کار بسیار بالا می باشد و در طول 1 تا 6 متر وجود دارد. از این دستگاه می توان برای خمکاری ورق هایی تا حداکثر 6 میلی متر ضخامت مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه خم کن دستی

دستگاه خم کن برقی نمونه دیگری از این دستگاه ها است، که مناسب ورق ها با انحنای محدود می باشد. این دستگاه برای ورق های آلومینیومی، ورق آهنی و ورق های برنجی مورد استفاده قرار می گیرد. برای خمکاری ورق های آلومینیومی با ضخامت 6 میلی متر می توان از این دستگاه استفاده کرد و قادر به خمکاری ورق های آلومینیوم با ضخامت بیشتر 6 میلی متر نمی باشد.

ماشین پرس خم کن

ماشین پرس خم کن نیز جز دستگاه هایی است که برای خمکاری ورق های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه دارای دو قسمت ثابت و متحرک است که با قرار دادن ورق در قسمت ثابت و وارد شدن نیرو به ورق توسط قسمت متحرک خمکاری انجام می شود.

 

ماشین-پرس-خم-کن

 

جوش ورق آلومینیوم

جوش دادن ورق آلومینیوم یکی از اموری است که به دقت و توجه بسیاری نیاز دارد. نکات مهمی وجود دارند که باید در هنگام جوش دادن ورق آلومینیوم به آن توجه کنید. ورق های آلومینیومی قبل از جوش و پس از جوش نیازمند انجام پردازش می باشند. علاوه بر آن باید توجه داشته باشید که مواد پایه تمیز باشند. تمام آلودگی ها قبل از انجام کار باید پاک شود. روش های مختلفی برای جوش ورق آلومینیوم وجود دارد که انتخاب هر روش بستگی به نوع پروژه دارد. معمولا کارشناس پس از بررسی پروژه و در نظر گرفتن شرایط بهترین روش را انتخاب می کند.

روش های خمکاری آلومینیوم

روش های متنوعی برای خمکاری ورق آلومینیوم وجود دارد. هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایبی می باشند و دارای کاربرد های بسیاری هستند.

 

روش-های-خمکاری-آلومینیوم

 

الگوی خمکاری شکل v

الگوی خمکاری شکل v یکی از رایج ترین روش های خمکاری آلومینیوم می باشد. در این روش فلز دارای زاویه 90 درجه می باشد.

الگوی خمکاری شکل U

در این روش برای شکل دادن به ورق ها از یک قالب U شکل استفاده می شود. پس از اعمال فشار به ورق شکل دلخواه ایجاد می شود.

الگوری خمکاری رولی

این روش نیازمند دقت و حساسیت بسیاری می باشد. برای انجام الگوی خمکاری رولی از یک رول با جنس پلاستیک استفاده می شود.

 

الگوری-خمکاری-رولی

 

الگوی خمکاری چرخشی

الگوی چرخشی به یک قالب استوانه ای نیاز دارد. پس از انجام کار و اعمال تنظیمات ورق به شکل مورد نظر در می آید.

مزایا خمکاری ورق آلومینیوم

محصولاتی که طی فرآیند خمکاری تولید می شوند دارای برخی ویژگی های مثبت می باشند. به طور مثال این محصولات دارای وزن سبک و مناسبی هستند و قابلیت انعطاف پذیری آنها بالا می باشد. استفاده از فلز آلومینیوم به طور کلی دارای مزیت های بسیاری است. همین مزیت ها سبب کاربردی شدن آن در صنعت شده است. لازم است بدانید که تعداد زیادی از معماری های معروف جهان از برشکاری و خمکاری فلز آلومینیوم به وجود آمده است. کاربرد فلز آلومینیوم را می توان در صنایع مختلفی همچون صنایع الکترونیک، صنعت ساختمان سازی، تهیه باکس آلومینیومی، یخچال سازی و سایر صنایع مشاهده کرد.

کلام پایانی

برای استفاده از ورق های آلومینیوم در صنایع باید مراحل خمکاری روی این فلز انجام شود. خمکاری ورق های آلومینیوم با روش ها و دستگاه های گوناگونی انجام می شود. این فلز دارای ویژگی های مثبت بسیاری می باشد که سبب محبوبیت آن در صنایع مختلف شده است. مجموعه پارسیان آلومینیوم یکی از تامین کنندگان ورق آلومینیوم در ایران می باشد.

تلفن: ۰۲۱۵۶۷۱۵۲۱۰ – ۰۲۱۳۳۹۴۳۸۷۰

به این مطلب امتیاز دهید

برای اطلاع از قیمت روز آلومینیوم با ما تماس بگیرید.

همه روزه پاسخگوی شما هستیم

اشتراک گذاری این مطلب

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

قیمت-ورق-آلومینیوم-2-میل

قیمت ورق آلومینیوم 2 میل

ورق های آلومینیوم دارای انواع مختلفی می باشند، که هر کدام کاربرد های خاص خود را دارند. ورق آلومینیوم 2

ورق آلومینیوم 5086

ورق آلومینیوم Aluminum sheet  نوعی مقطع آلومینیومی طویل و استوانه ای شکل، برای محکم کردن بتن می باشد که به