قیمت ورق آلومینیوم

مشاوره و استعلام لحظه ای قیمت

ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه

ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه
فهرست مطالب

ورق‌‌های آلومینیومی فرم ذوزنقه دارای پروفیل زاویه ای با طراحی مقاوم هستند. با ظاهری زیبا، ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه جایگزینی مدرن برای ورق‌‌های سقف راه راه سنتی می‌باشد.

ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه ای: این ورق آلومینیوم را جهت افزایش مقاومت بیشتر به این حالت شکل می دهند که یکی از این طرح ها فرم ذوزنقه ای است که در صنایع برودتی گزینه ای اقتصادی و مناسبی بشمار می رود.

 

"<yoastmark

ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه

ورق آلومینیوم یکی از کاربردی‌ترین ورق‌های آلیاژی در صنایع مختلف است. معمولا آلومینیوم را به اشکال مختلفی در می‌آورند که فرم ذوزنقه یکی از آنها است. در این مقاله به بررسی ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه‌ای و نکات مربوط به آن می‌پردازیم.

ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه به دلیل عمق موج و هندسه آن به ویژه برای مناطق بزرگ مناسب است. حتی با ضخامت کمتر از 0.7 میلی متر، می تواند بارهای بالایی را به عنوان قاب سقف تحمل کند و ظرفیت باربری فوق العاده بالایی دارد. با توجه به ساختار جداره نازک، می توان از آن به صورت انعطاف پذیر به عنوان عنصر دیوار در موقعیت منفی نیز استفاده کرد.

شعاع‌ها همچنین برای ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه ما مشکلی ندارند – انحنای چین به ما امکان می‌دهد ورق‌هایی را در شعاع‌های مختلف بدون آسیب رساندن به سطح نهایی مواد تولید کنیم.

ورق های ذوزنقه ای اغلب برای ساختمان های صنعتی استفاده می شود. سیستم حمل بار اغلب از فولاد یا چوب ساخته شده است. از این فرم ورق آلومینیوم برای اجزای مختلفی مانند پوشش سقف، پوشش دیوار یا پوشش سقف اعمال می شوند.

کاربرد ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه

همانطور که در مقدمه نیز اشاره کردیم برای افزایش مقاومت فیزیکی ورق‌های آلومینیوم آنها را به اشکال مختلفی در می آورند که شامل ذوزنقه ، سینوسی ، دامپا و یا شادولاین می‌شود. در این میان فرم ذوزنقه با بیشترین مقاومت و کمترین کاربرد برای پوشش دیوار به عنوان دیوار کاذب و سقف در مناطق پر باران به کار برده می‌شود. این ورق آلومینیوم قابلیت رنگ پذیری با رنگ‌های الکترواستاتیک کوره‌ای و آنادایز را دارد.

از این محصول می‌توان در سقف‌های شیروانی‌ها، ویلا، سوله های صنعتی و ورزشی استفاده کرد. همچنین می‌توان از آن به عنوان حصار دور زمین یا ساختمان نیز استفاده کرد. انواع جدیدی از ورق الومینیوم ذوزنقه وجود دارد که از آن در ساخت و ساز داخل ساختمان استفاده می‌شود. این نوع از شکل دهی را با نام دک یا عرشه فولادی می‌شناسند که به جای تیرچه سفال در ساخت سقف استفاده می‌شود.

در واقع باید گفت که ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه به دلیل دوام، استحکام ساخت و ساز و هزینه مناسب در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند. ورق‌ آلومینیوم فرم ذوزنقه بسیار سبک هستند و به همین دلیل می‌توان از آن در سقف‌هایی استفاده کرد که قادر به تحمل بار کاشی‌های سرامیکی نیستند. با وجود وزن کم، ورق آلومینیومی فرم ذوزنقه دوام خوبی دارند. باد و اثرات جوی در این ورق‌ها  تاثیری ندارد.

بهترین نوع ورق فرم ذوزنقه

فرم ذوزنقه شکل خاصی از ورق آلومینیومی است. در این فرم از الومینیوم موج‌های مربعی شکل در عرض ورق ایجاد می‌شود که باعث می‌شود مقاومت سطحی ورق افزایش پیدا کند. در شکل‌دهی آلومینیوم فرم ذوزنقه هیچ محدودیتی وجود ندارد و می‌توان طول و عرض ورق الومینیوم را مطابق با سفارش مشتری برش زد.

ورق الومینیوم ذوزنقه یکی از محبوب ترین فرم های ورق گالوانیزه است. کاربران می توانند ابعاد مختلف آن را در بازار بیابند و دارای ضخامت‌های مختلف از 0.03 میلی‌متر تا 2 میلی‌متر است. عرض استاندارد ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه حدود 100 تا 125 سانتی‌متر است.

شما می توانید ورق آلومینیوم ذوزنقه را به صورت رنگی و یا بدون رنگ تهیه کنید. در واقع این کاربرد ورق الومینیوم ذوزنقه است که کاربرد آن را مشخص می‌کند. در حال حاضر بهترین نوع ورق گالوانیزه فرم ذوزنقه محصول شرکت فولاد مبارکه است.

"<yoastmark

ویژگی‌های ورق الومینیوم فرم ذوزنقه

ورق الومینیوم ذوزنقه دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که آن را از سایر فرم‌های آلومینیومی متمایز می‌سازد. از انواع این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیبایی و قیمت مناسب
 • نصب سریع و آسان
 • وزن سبک و ایمنی بالا در برابر زلزله
 • مقاومت در مقابل رطوبت
 • مقاومت در برابر خوردگی و آسیب مکانیکی
 • یکپارچگی و عدم شکستگی

قیمت خرید ورق الومینیومی فرم ذوزنقه

تعیین قیمت ورق الومینیوم فرم ذوزنقه با توجه به فاکتورهایی از جمله، ابعاد، ضخامت و رنگ ورق الومینیوم مشخص می‌شود. قیمت ورق‌های آلومینیوم فرم گرفته از جمله شادولاین، سینوسی و ذوزنقه عموما یکسان است. قیمت رنگ‌های مختلف آلومینیوم فرم ذوزنقه نیز به فراوانی آن در بازار بستگی دارد. به طور مثال اگر یک رنگ در بازار زیاد وجود داشته باشد قیمت آن نیز پایین‌تر است ضمن این که مسائل دیگری چون وارداتی بودن رنگ و قیمت دلار نیز در این مسئله تأثیرگذار هستند. قیمت نهایی ورق آلومینیوم ذوزنقه با توجه به نکاتی که اشاره شد به علاوه اجرت خم‌کاری و فرم‌دهی ورق و قیمت ورق آلومینیوم تعیین می‌شود.

نکات مهم خرید ورق آلومینیوم

در زمان خرید ورق آلومینیوم ذوزنقه ای باید اطلاعات کافی در مورد محصول در اختیار داشته باشید. توصیه می‌شود که این ورق های آلومینیومی را از آهن فروشی های معتبر تهیه کنید. می‌توانید با کارشناسان فروش در خصوص ویژگی‌های محصول و اطلاعات فنی آن صحبت کنید. در زمان خرید باید به نکاتی از جمله وزن محصول، یک دست بودن رنگ آن و ابعاد ورق توجه داشته باشید. محصولات شرکتی عمدتا از کیفیت بالایی از نظر رنگ و فرم‌دهی برخودار هستند. برای خرید ورق‌های آلومینیومی حتما از فروشنده فاکتور دریافت کنید.

آلومینیوم باقرزاده

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی و کسب اطلاع از قیمت خرید انواع ورق آلومینیمی و گالوانیزه می‌توانید با کارشناسان فروش شرکت پارسیان آلومینیوم و نمایندگی آن در واحد فروش آلومینیوم باقرزاده تماس بگیرید.

سوالات متداول

ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه چه ضخامتی باید داشته باشد؟

هر چه ورق ضخیم تر باشد، پایدارتر است. بسته به منطقه کاربرد، ضخامت پروفیل باید در نظر گرفته شود. برای مثال، اگر در حال برنامه‌ریزی سازه‌هایی مانند ماژول‌های خورشیدی هستید یا اگر باید بتوانید روی سطح سقف راه بروید، ضخامت حداقل ۱ میلی‌متر باید انتخاب شود.

ورق ذوزنقه ای آلومینیوم بهتر است یا آلیاژ ؟

عامل تعیین کننده وزن است. آلومینیوم به طور قابل توجهی سبک تر از فولاد است و بنابراین راحت تر و سریع تر مونتاژ می‌شود. به دلیل چکش خواری راحت مواد آلومینیومی، قرار دادن آن آسان است. این نه تنها در هزینه‌‌های مونتاژ، بلکه در زمان کار نیز صرفه جویی می‌کند و به طور همزمان زمان کلی ساخت را کاهش می‌دهد.

موارد استفاده ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه کجاست ؟

تاسیسات صنعتی، انبارها، پوشش سقف، ایستگاه‌‌های نفت، پارکینگ اتومبیل و ....

به این مطلب امتیاز دهید

برای اطلاع از قیمت روز آلومینیوم با ما تماس بگیرید.

همه روزه پاسخگوی شما هستیم

اشتراک گذاری این مطلب

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

8 پاسخ

  1. سلام علیرضا عزیز
   با توجه به نوسانات قیمت آلومینیوم در بازار قیمت های روز باهم متفاوت می باشد برای اطلاع از قیمت ورق آلومینیوم فرم ذوزنقه با کارشناسان ما در پارسیان آلومینیوم تماس بگیرید.

  1. سلام عرفان عزیز
   بله مجموعه پارسیان آلومینیوم به سراسر کشور ارسال دارد.

  1. سلام parham عزیز
   بسته به میزان سفارشات بازه ی ارسالی متفاوت است. برای دریافت اطلاعات بیش تر در مورد نحوه و زمان ارسال می توانید با مجموعه پارسیان آلومینیوم در تماس باشید.

  1. سلام نیما عزیز
   بله امکان خرید عمده در مجموعه پارسیان آلومینیوم وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیش تر با کارشناسان ما در پارسیان آلومینیوم در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

بیلت آلومینیوم ایرالکو

بیلت آلومینیوم ایرالکو

 بیلت آلومینیوم ایرالکو بیلت آلومینیوم ایرالکو محصولی نیمه تمام ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم است، که با حرارت دادن و

نبشی آلومینیوم

نبشی آلومینیوم

نبشی آلومینیوم نبشی آلومینیوم یک محصول فلزی به شکل L با پایه های مساوی یا نابرابر است که برای پشتیبانی

ورق آلومینیوم پانچ شده

ورق آلومینیوم پانچ شده

ورق آلومینیوم پانچ شده ورق آلومینیوم پانچ شده، همانطور که از نامش پیداست، یک نوع از ورق آلومینیوم که به

ورق آلومینیوم کابینت

ورق آلومینیوم کابینت

ورق آلومینیوم کابینت ورق آلومینیوم کابینت که برای ساخت کابینت استفاده می شود، ماده ای محکم و بادوام است که