قیمت ورق آلومینیوم

مشاوره و استعلام لحظه ای قیمت

ویژگی های ورق آلومینیوم

ویژگی های ورق آلومینیوم
فهرست مطالب

خصوصیات فلز آلومینیوم

آلومینیوم نرم و شکل پذیر است در محصولات مختلفی دیه می شود از جمله  قوطی نوشیدنی ، فویل غذا ، ظروف آشپزخانه، در و پنجره آلومینیوم ، و قطعات هواپیما استفاده می شود. این به دلیل ویژگی های خاص آن است. دارای چگالی کم، غیر سمی، دارای رسانایی حرارتی بالا، مقاومت در برابر خوردگی عالی است و به راحتی می توان آن را ریخته گری، ماشینکاری و شکل داد. همچنین غیر مغناطیسی و بدون جرقه است این فلز دومین فلز چکش خوار و ششمین فلز انعطاف پذیر است.
این اغلب به عنوان یک آلیاژ استفاده می شود زیرا خود آلومینیوم استحکام خاصی ندارد. آلیاژهای مس، منگنز، منیزیم و سیلیکون سبک وزن اما قوی هستند آنها در ساخت هواپیما و سایر اشکال حمل و نقل بسیار مهم هستند.

شما می توانید برای خرید ورق آلومینیوم و اطلاع از قیمت آلومینیوم با کارشناسان فروش پارسیان آلومینیوم باقرزاده تماس بگیرید 02133115500

آلومینیوم یک رسانای الکتریکی خوب است و اغلب در خطوط انتقال الکتریکی استفاده می شود. نسبت به مس ارزان‌تر است و وزن آن تقریباً دو برابر رسانا است.

آلومینیوم و آلیاژهای آن به اندازه کافی قوی و ارزان هستند تا در کاربردهایی که کاهش وزن می تواند مهم باشد، مانند هواپیما یا وسایل نقلیه کارآمد سوخت، استفاده شود. آنها همچنین در کاربردهای مقاوم در برابر خوردگی و/یا رسانای حرارتی مانند قوطی های نوشیدنی و تهویه مطبوع مفید هستند.

اساساً، آلومینیوم یک فلز همه کاره، فراوان و به خوبی شناخته شده است. اگر به استحکام، سختی، صرفه جویی در هزینه یا مقاومت در برابر حرارت فولاد نیاز ندارید، آلومینیوم می تواند انتخاب خوبی باشد.

اگر تا به حال به این فکر کرده اید که چه ویژگی هایی از آلومینیوم آن را به یک فلز محبوب و همه کاره تبدیل کرده است، تنها نیستید. ویژگی‌های متعددی وجود دارد که آلومینیوم و آلیاژهای آلومینیوم را به یکی از مهم ترین مواد جهان تبدیل می‌کند که در طیف وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شامل صنایع لوازم خانگی،  معماری ، هوانوردی، و خودروسازی می‌شود.

از ویژگی های مهم ورق آلومینیوم این است که به راحتی شکل پذیر هستند که حتی با ابزارهای ساده میتوانند خم شوند در عین حال میتوانند بسیار مقاوم نیز باشند، بسیار سبک نیز می باشند و کاربردهای مهمی در صنایع مختلف دارند. ورق های آلومینیوم از محصولاتی می باشند که به صورت های برگه های نازک در آمده اند این نوع ورق ها در ابعاد و ضخامت های مختلفی تولید می شوند ولی درحالت کلی گفته می شود که معمولا ضخامت این ورق ها از ۰٫۲ میلی متر کمتر است این نوع ورق ها در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و یکی از محصولات محبوب و پرطرفدار هستند ما در این مقاله قصد داریم ویژگی های ورق آلومینیوم را برای شما شرح دهیم با ما همراه باشید.

ویژگی های ورق آلومینیوم
ویژگی های ورق آلومینیوم

ویژگی های مهم ورق آلومینیوم

 • بازتاب حرارتی بیش تر

آلومینیوم نسبت به فلزات دیگر بازتاب حرارت بسیار بیش تری دارد. این زمانی که در کاربردهای ساختمانی مانند سایدینگ و سقف استفاده می‌شود مفید است. در حالی که آلومینیوم گرما را منعکس می‌کند، فلزات دیگر مانند فولاد گالوانیزه، گرما و انرژی بیشتری را از خورشید جذب می‌کنند. فولاد گالوانیزه نیز به سرعت انعکاس پذیری خود را با هوازدگی از دست می‌دهد. در رابطه با بازتاب حرارتی، آلومینیوم نیز نسبت به سایر فلزات انتشار کمتری دارد. تابش یا اندازه گیری توانایی یک جسم برای ساطع انرژی مادون قرمز، به معنای قدرت تابش گرما است و دمای جسم را نشان می‌دهد.

 • آلومینیوم یک فلز سبز

آلومینیوم ویژگی‌های زیادی دارد که آن را به یک جایگزین سبز تبدیل می‌کند. اول اینکه آلومینیوم در هر مقدار غیر سمی است. دوم، آلومینیوم 100٪ قابل بازیافت است و می‌تواند بی نهایت در خودش بازیافت شود بدون اینکه هیچ یک از خواص خود را از دست بدهد.

 • ماندگاری

مقاومت در برابر آب و خوردگی و همچنین مقاومت بالا در برابر اشعه ماوراء بنفش از ویژگی‌های ورق آلومینیوم است.

 • استحکام – قدرت

از مزایای آلومینیوم نسبت به سایر فلزات می‌توان به ماهیت سبک وزن و استحکام آن اشاره کرد که آن را به یک فلز بسیار مفید در صنعت ساختمان تبدیل کرده است. هنگامی که فلزات سبک وزن می‌توانند استحکام خوبی برای شما فراهم کنند، فلزات سنگین ضروری نیستند. آلومینیوم به جای اینکه کیفیت پایینی داشته باشد به محصول شما استحکام ساختاری می‌دهد.

 • نسبت قدرت به وزن

آلومینیوم فوق العاده قوی و بسیار متنوع است. آلومینیوم با وزنی در حدود یک سوم فولاد، زمانی که نیاز به تراشیدن وزن بدون نیاز به استحکام دارد، بهترین انتخاب است. نه تنها سبک و تطبیق پذیری در ساخت و ساز مفید است، بلکه در بارگیری و حمل و نقل مواد استفاده می‌شود. بنابراین هزینه حمل و نقل این فلز کمتر از سایر مصالح ساختمانی فلزی است.

 • مقاومت در برابر خوردگی

هنگامی که آلومینیوم به طور طبیعی اکسید می‌شود، یک لایه نازک از پوشش طبیعی روی آن تشکیل می‌شود. این پوشش طبیعی آلومینیوم را در برابر خوردگی مقاوم می‌کند. علاوه بر این، آنادایز کردن و رنگ آمیزی لایه دیگری از محافظت را اضافه می‌کند و به جلوگیری از خوردگی کمک می‌کند.

ویژگی های ورق آلومینیوم
ویژگی های ورق آلومینیوم

چهار ویژگی ورق آلومینیوم

1- این نوع ورق ها را می توان به طور مداوم بازیافت کرد و بهتر است بدانید که در طی این فرآیند مداوم بازیافت ورق ها خواص خود را از دست نمی دهند بازیافت ورق ها و صفحات آلومینیوم 90 درصد انرژی را ذخیره می کنند.

2- دارای بالاترین استاندارد کارایی در زرهی کردن

3- اندازه ورق آلومینیوم: ضخامت ورق های آلومینیوم به گونه ای می باشد که از ۰.۰۰۸ اینچ تا کمتر از ۰.۲۵ اینچ در نظر گرفته می شود گفته می شود ورق آلومینیومی که ضخامتش کمتر از ۰۰۸ اینچ باشد در حقیقت نازک تر از فویل است و در صورتی که ورق آلومینیوم ضخامتش بیشتر از ۰.۲۵ اینچ باشد ضخیم تر از صفحه آلومینیوم می باشد.

4- بهتر است بدانید که برخی از آلیاژهای آلومینیوم در دمایی که بسیار سرد می باشد مقاومت می کنند.

با توجه به ویژگی هاییی که ذکر کردیم متوجه شده اید که این نوع از ورق ها بسیار کاربردی هستند از این نوع ورق ها حتی می توان به عنوان پلاستیک برای پیچیدن به دور انواع مختلف وسایل ها و یا مواد غذایی استفاده کرد شما برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت ورق آلومینیوم، خرید ورق آلومینیوم و یا فروش ورق آلومینیوم می توانید با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

ویژگی های عمده ورق آلومینیوم چیست؟

جامد، غیر مغناطیسی، غیر براق، نقره ای-سفید با رنگ مایل به آبی جزئی. آلومینیوم ساختار مکعبی رو به مرکز دارد که تا نقطه ذوب پایدار است.

ویژگی‌های ورق آلومینیوم خالص چیست؟

آلومینیوم خالص نرم، انعطاف پذیر، مقاوم در برابر خوردگی و دارای رسانایی الکتریکی بالایی است. آلومینیوم خالص به طور گسترده برای کابل‌های فویل و هادی استفاده می‌شود، اما آلیاژ کردن با عناصر دیگر برای ارائه استحکام بالاتر مورد نیاز برای سایر کاربردها ضروری است.

5 ویژگی مهم آلومینیوم چیست؟

چگالی پایینی دارد، غیر سمی است، هدایت حرارتی بالایی دارد، مقاومت در برابر خوردگی عالی دارد و به راحتی می‌توان آن را ریخته گری، ماشین کاری و شکل داد. همچنین غیر مغناطیسی و بدون جرقه است.

5/5 - (1 امتیاز)

برای اطلاع از قیمت روز آلومینیوم با ما تماس بگیرید.

همه روزه پاسخگوی شما هستیم

اشتراک گذاری این مطلب

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

6 پاسخ

  1. سلام فرهاد عزیز
   با توجه به نوسانات قیمت آلومینیوم در بازار قیمت های روز باهم متفاوت می باشد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت ورق آلومینیوم با کارشناسان ما در پارسیان آلومینیوم تماس بگیرید.

  1. سلام عباس عزیز
   بله امکان خرید عمده ورق آلومینیوم در مجموعه پارسیان آلومینیوم وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیش تر با کارشناسان ما در پارسیان آلومینیوم در تماس باشید.

  1. سلام دانیال عزیز
   شما به ۲ روش متفاوت میتوانید ورق آلومینیوم را از مجموعه پارسیان آلومینیوم خریداری کنید:
   سفارش آنلاین
   مراجعه حضوری به فروشگاه های ما به آدرس
   فروشگاه شعبه بازار:تهران ،خیابان پامنار ، ،شماره ۱۹۷/۲
   فروشگاه شعبه غرب:اتوبان آزادگان بعد از ورودی احمدآباد مستوفی نبش گلستان۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ورق-1050-پارس-آلومینیوم

ورق 1050 پارس آلومینیوم

یکی از انواع محصولات آلیاژی پرکاربرد در انواع صنایع ورق آلومینیوم 1050 می باشد و از قطعات فلزی که در

ورق-پارس-آلومان

ورق پارس آلومان

کارخانه ورق پارس آلومان کار یکی از تولید کنندگان خوش نام ورق آلومینیوم می باشد. ورق های آلومینیوم پارس آلومان

ورق-آلومینیوم-پارس

ورق آلومینیوم پارس

یکی از پر مصرف ترین قطعات فلزی صنایع، ورق آلومینیوم می باشد که از آلیاژ فولاد تهیه می شود. ورق

آلیاژهای پرکاربرد آلومینیوم

آلیاژهای پرکاربرد آلومینیوم

محبوب ترین آلیاژهای آلومینیوم همه کاره آلیاژهای پرکاربرد آلومینیوم : آلومینیوم بدون شک یکی از محبوب ترین فلزات است که