قیمت ورق آلومینیوم

مشاوره و استعلام لحظه ای قیمت

قیمت میله آلومینیوم

میله آلومینیوم
فهرست مطالب

میله آلومینیومی 

از جمله مهم ترین مصالح ساختمان سازی که به عملکردی همچون اسنخوان ستون فقرات در میان بنای ساختمان را دارد و سبب استحکام بخشی اسکلت ساختمان می شود می توان میله و یا میلگرد های الومینیومی را نام برد. میله هایی از جنس آلومینیوم با درصد 90 الی 95 درصد آلیاژ به کار رفته در آن  تولید می شوند. که باتوجه به عناصر آلیاژی به کاررفته در آن نیز هر کدام از میلگرد ها برای موارد خاصی به کار می روند.با توجه به کاربرد گسترده این محصولات از جمله مواردی که بایستی برای تهیه و خرید میله ها در نظر داشت قیمت میله آلومینیوم می باشد که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

آلومینیوم یک فلز سبک وزن است و کاربرد وسیعی در کاربردهای مختلف به عنوان میله دارد. تقریباً در هر نوع ابزار الکتریکی می توانید آنها را پیدا کنید. این فلز یک محصول به رنگ سفید نقره ای است که دارای یک پوشش اکسیدی مقاوم است. سبک، غیر مغناطیسی و بدون جرقه است. میله آلومینیومی باید با دقت صحیح پیچ خورده شود تا به روشی ایمن و موثر استفاده شود.

سبک و مستحکم، یک میله آلومینیومی مقاوم در برابر خوردگی است و برای استفاده در فضای داخلی و خارجی مناسب است زیرا می تواند طیف وسیعی از شرایط محیطی را تحمل کند  میله های آلومینیومی ما که به عنوان میله های گرد آلومینیومی نیز شناخته می شوند.

میله های آلومینیومی از آلیاژ آلومینیوم سبک و بادوام ساخته شده اند. بخش های آنودایز شده با جوهرهای ویژه مقاوم در برابر آب و هوا و مقاوم در برابر خوردگی حک شده اند. تلرانس‌های محکم بر روی بخش‌های آلومینیومی اکسترود شده امکان امتداد صاف را فراهم می‌آورد و از تلق‌ها و شلختگی غیرضروری جلوگیری می‌کند. آنها دارای استحکام کششی 33000 psi هستند.

سیم میله های آلیاژ آلومینیوم را می توان در صنایع مکانیکی مانند پیچ، مهره، میخ، سوزن، پرچ، گیره و منگنه استفاده کرد. سیم میله آلیاژ آلومینیوم نیز در دسترس ترین اجزای دوچرخه و انتخاب مقرون به صرفه برای قاب های مسابقه و دوچرخه کوهستان است.

میله های آلومینیومی با فرآیند آهنگری تولید می شوند یا می توان آنها را از یک ورق آلومینیومی به سبک بیلت آلومینیوم برش داد. میله های آلومینیومی عموماً 25 درصد سبک تر از میله های فولادی هستند و به همین دلیل در مسابقات اتومبیلرانی که به دنبال تخلیه جرم از مجموعه رفت و برگشتی هستند بسیار محبوب هستند.

جوشکاری آلومینیوم به فولاد دشوار است زیرا این دو فلز دارای خواص متالورژیکی و فیزیکی متفاوتی هستند. آنها دارای نقاط ذوب و هدایت حرارتی متفاوتی هستند که اتصال آنها را سخت می کند. علاوه بر این، این دو عملاً در یکدیگر نامحلول هستند.

قیمت میله های آلومینیومی:

این که در میلگرد تولید شده از چه آلیاژی استفاده می شود می تواند بر قیمت نهایی آن تاثیر داشته باشد، هر چه آلیاژهای آن کمتر باشد و به استاندارد نزدیک تر، مسلما قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود. همچنین هرچه قطر میلگرد های سفارشی بیشتر باشد, وزن آن بیشتر و سنگین تر بوده و در نتیجه قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.

دیگر فاکتوری که روی هزینه ها تاثیر دارد کاربرد میله است. این که میله را برای مصارفی در نظر دارید بسیار اهمیت دارد به عنوان مثال اگر میلگرد باید در جایی نصب شود که رطوبت زیادی دارد پس باید نوع ضد زنگ با آلیاژ قوی تر را خریداری کنید که مسلما گرانتر است.

کیفیت در تمامی زمینه ها، شاخصی برای تعیین قیمت است بنابراین محصول مورد نظر هر چه کیفیت بالاتری داشته باشد طبعا قیمت بیشتری خواهد داشت. برای اطلاع از قیمت روز ورق آلومینیوم و میله آلومینیوم با کارشناسان ما در پارسیان آلومینیوم تماس بگیرید. 02133115500

 

 میله آلومینیوم
قیمت میله آلومینیوم

آلیاژ آلومینیوم

آلیاژ آلومینیوم 7068 یکی از قوی ترین آلیاژهای آلومینیوم موجود در بازار است که دارای استحکام کششی قابل مقایسه با برخی فولادها است. این ماده که به عنوان آلیاژ هواپیما نیز شناخته می شود، قابل عملیات حرارتی است.

میله آهنی یا آلومینیومی

آلومینیوم واکنش پذیری کمتری نسبت به آهن دارد و کمتر خورده می شود. نکته: آهن نسبت به آلومینیوم فلز واکنش پذیرتر است و به خوردگی آهن زنگ زدگی می گویند. – آلیاژ آلومینیوم به طور گسترده ای برای اهداف هوافضا به جای آلیاژ آهن استفاده می شود.

استحکام میله جوش آلومینیوم

آلومینیوم را با هر مشعل دمای پایین – حتی یک مشعل پروپان – جوش دهید. این میله‌های جوش آلومینیوم سخت‌تر از فولاد نرم هستند که منجر به به حداقل رساندن اعوجاج مواد مادر در حین جوشکاری می‌شود. همچنین جوش قوی‌تری نسبت به مواد آلومینیوم اصلی بدون شار یا سایر مواد جوشکاری خواهید داشت.

در مقایسه با وزن، آلومینیوم گرانتر از فولاد ضد زنگ است.  با این حال، اگر به حجم مواد نگاه کنیم، آلومینیوم در واقع گزینه بسیار ارزان‌تری است.

انواع میله آلومینیوم

میله آلومینیومی H12

مورد استفاده در کابل های برق عایق، دارای رسانایی خوب، وزن سبک و سازگاری عالی با اکثر عایق های رایج مورد استفاده در صنعت سیم و کابل است.

 • مقاومت: 0.028035
 • رسانایی: 61.5٪
 • مقاومت کششی: 83-117

میله آلومینیومی H14

مورد استفاده در خطوط انتقال نیروی هوایی، رسانایی خوب، وزن سبک و مقاومت عالی در برابر خوردگی و خواص مکانیکی عالی دارد.

 • مقاومت: 0.028080
 • رسانایی: 61.4٪
 • مقاومت کششی: 103-138

ویژگی های میله آلومینیوم

مقاوم در برابر خوردگی:

هنگامی که آلومینیوم در برابر هوا قرار می گیرد، یک لایه محافظ از اکسید آلومینیوم بر روی سطح خود ایجاد می کند که به عنوان یک ماده مقاوم در برابر خوردگی عمل می کند. این یکی از دلایل اصلی استفاده گسترده آن برای برنامه های خارجی است. اگرچه این فلز در برابر قلیایی مقاومت کمتری دارد، اما در برابر اسیدها مقاومت خوبی دارد.

رسانایی الکتریکی:

این فلز دارای خواص رسانایی بالایی است که آن را قادر می سازد به عنوان رسانای الکتریکی استفاده شود. این قابلیت را دارد که دو برابر ظرفیت الکتریسیته را نسبت به سایر فلزات معمولی هدایت کند.

تراکم:

این فلز در مقایسه با فولاد، مس و غیره چگالی کمتری دارد و این آن را به یک فلز سبک وزن تبدیل می‌کند که امکان حجم کاری بیشتری را با هزینه‌های کمتر فراهم می‌کند.

به عنوان یک آلیاژ:

این فلز به خودی خود استحکام کششی بالایی را نشان نمی دهد، بنابراین به طور کلی با هر یک از عناصر مانند منگنز ترکیب می شود در حالی که در کاربردهای خاصی استفاده می شود تا محکم تر و بادوام تر شود. چکش خواری با کاهش دما افزایش می یابد که این عنصر را در محیط های سردتر ایده آل می کند.

یک بازتابنده:

آلومینیوم نشانگر خوبی برای پرتوهای مادون قرمز و فرابنفش با بازتاب نور تا 80٪ است، از این رو به طور گسترده در اتصالات نور استفاده می شود. همچنین به عنوان یک عایق خوب عمل می کند.

قابل بازیافت:

محصولات آلومینیومی بادوام و طول عمر بالایی دارند. اگرچه، انرژی بر است، اما ذوب آلومینیوم مورد استفاده می تواند یک فرآیند سریع است و می تواند در شکل کامل آن دوباره استفاده شود.

نظافت آسان:

آلومینیوم غیر سمی و بهداشتی است. تمیز کردن آن با انواع مواد شوینده مانند حلال ها، اسیدها، مواد شوینده آسان است.

مقاوم در برابر آب و هوا:

میله های آلومینیومی به هیچ نوع آب و هوایی واکنش نشان نمی دهند. مقاوم در برابر خوردگی، ضد آب، ضد زنگ است. در دماهای پایین بسیار خوب عمل می کند و سختی خود را حتی با افزایش دما حفظ می کند.

سازندگان در هنگام خم کردن میله آلومینیومی دقت زیادی می کنند. باید به روشی دقیق انجام شود وگرنه میله ها به هدفی که برای آن استفاده می شود عمل نمی کنند. این چیزی نیست که بتوان در خانه آن را خودتان انجام دهید. در حالی که هنوز داغ است نباید از آن استفاده کنید زیرا ممکن است به اجزایی که می خواهید روی آن اعمال کنید آسیب برساند.

میله های آلومینیومی همچنین برای تامین مایعات به تصفیه خانه های آب، واحدهای فرآوری مواد غذایی، مبدل های حرارتی و سایر کاربردهای صنعتی مشابه استفاده می شود. محصولات آلومینیومی که نسبت به فولاد رسانای حرارتی بیشتری هستند، می‌توانند هم در کاربردهای سرمایش و گرمایش استفاده شوند. به دلیل خواص غیر سمی آن، این فلز به طور گسترده در ساخت چندین ظروف و لوازم پخت و پز استفاده می شود.

آلومینیوم خیلی گران نیست و با ویژگی های انحصاری خود به عنوان یک گزینه مناسب برای استفاده در بسیاری از برنامه ها در صنایع مختلف عمل می کند.

کاربرد میلگرد آلومینیوم

از میلگرد های الومینیومی به شکل مشبک استفاده می شود. برای مقابله با نیروهای وارده از این میله ها به شکل عمود و موازی بر روی هم استفاده می شود . میلگرد در برابر پیچش و خمش درون بتن مقاوم است همین امر سبب می شود تا  از سازه های بتنی خارج نشود.  این محصولات در اکثر سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرند. نمونه های رایج آن ها عبارتند از :

 • رمپ پارکینگ
 • ساختمان های بلند
 • پایه های بتنی
 • پل ها
 • پایه ها
 • جاده های ضخیم

سوالات متداول 

چرا میله آلومینیومی بهتر از آهن است؟

زیرا میله آهنی دچار زنگ زدگی می شود درحالی که میله های آلومینیوم اینطور نیست

کدام آلیاژ آلومینیوم محکم تر است؟

آلیاژ آلومینیوم 7068 بسیار قوی است که به آلیاژ هواپیما هم نام برده می شود.

5/5 - (6 امتیاز)

برای اطلاع از قیمت روز آلومینیوم با ما تماس بگیرید.

همه روزه پاسخگوی شما هستیم

اشتراک گذاری این مطلب

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

خمکاری-ورق-آلومینیوم

خمکاری ورق آلومینیوم

ورق آلومینیوم یکی از پرکاربرد ترین محصولات در صنایع به شمار می آید و برای استفاده از این محصول در

ابعاد-ورق-آلومینیوم

ابعاد ورق آلومینیوم

ورق آلومینیوم یکی از پر کاربرد ترین محصولات صنعتی به شمار می آید. ابعاد ورق آلومینیوم بسته به نوع پروژه

ورق-1050-پارس-آلومینیوم

ورق 1050 پارس آلومینیوم

یکی از انواع محصولات آلیاژی پرکاربرد در انواع صنایع ورق آلومینیوم 1050 می باشد و از قطعات فلزی که در