قیمت ورق آلومینیوم

مشاوره و استعلام لحظه ای قیمت

روش استخراج آلومینیوم

استخراج آلومینیوم

در این مقاله میخواهیم بدانیم چطور آلومینیوم استخراج میشود: اولین مرحله برای استخراج آلومینیوم و تولید ورق آلومینیوم، شمش آلومینیوم و دیگر محصولات آلومینیومی موجود در بازار استخراج سنگ معدن بوکسیت می باشد، آلومینیوم به دلیل واکنش پذیری بالایی که دارد به طور خالص در طبیعت یافت نمی شود.

آلومینیوم از سنگ بوکسیت به دست می آید، نام این سنگ برگرفته از یک منطقه در فرانسه می باشد که اولین بار این نوع از کانی را در آنجا یافتند، بوکسیت معمولا در مناطق گرمسیر و مرطوب مانند آمریکای جنوبی، استرالیا، جنگل های آمازون، جنوب هند، گینه، برزیل و … به دست می آید.

این سنگ از واکنش سنگ هایی مانند بازالت و گرانیت که مقدار زیادی آلومینیوم در آن ها وجود دارد با هوا و اکسید شدن آن ها به وجود می آید، آلومینیوم را میتوان در خاک های رسی و دیگر مواد معدنی نیز پیدا کرد، اما استخراج از آن ها چندان به صرفه نیست.

سنگ معدن دیگری که از آن آلومینیوم به دست می آید کریولیت می باشد که توسط یک شیمیدان آلمانی به نام وهلر یافت شد، فلز آلومینیوم تا مدت های زیادی از فلز های گران بها به شمار می آمد، اما بعد از سال 1886 و روشی آسان تری که برای استخراج آلومینیوم روی کار آمد، مصرف این فلز در صنایع مختلف بسیار زیاد و مقرون به صرفه شد.

روش های استخراج آلومینیوم چیست؟

برای استخراج آلومینیوم روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از این روش ها الکترولیز می باشد، در این روش سنگ بوکسیت را خرد کرده و به آن آهک، آب داغ و سود سوزآور قوی اضافه میکنند،در نتیجه محلول سدیم آلومینا در سود سوزآور به وجود آمده و در مرحله ی بعدی آن ها را از هم جدا میکنند و آلومینا را در کریولیت مذاب حل میکنند و در آخر این محلول را در دمای 1000 درجه سانتی گراد الکترولیز میکنند.

الکترولیز به این صورت است که این مواد در دیگ های بزرگی قرار دارند که در کف ظرف کاتد قرار دارد و آند از بالای ظرف به آن وارد می شود، بعد از این مرحله مذاب ها را منجمد میکنند و به صورت های مختلف از جمله ورق آلومینیوم، میلگرد آلومینیوم، شمش آلومینیوم و … در می آورند.

هال هرولت و بایر را میتوان مسئول تولید آلومینیوم دانست، روش استخراج آلومینیوم از گذشته تا به حال تفاوت چندانی نداشته و فقط با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات پیشرفته تر و بیشتر و در نتیجه مقدار آلومینیوم بیشتر تولید می شود، اما فرآیند تولید آلومینیوم بسیار گران تر از بازیافت آلومینیوم می باشد، با این حال باز هم استفاده از ورق آلومینیوم و دیگر محصولات آلومینیومی به صرفه تر از فزات دیگر می باشد.

جهت مطالعه مقاله ورق پلی کرافت آلومینیوم کلیک کنید.

برای اطلاع از قیمت روز آلومینیوم با ما تماس بگیرید.

همه روزه پاسخگوی شما هستیم

اشتراک گذاری این مطلب

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

خرید ورق آلومینیوم

خرید ورق آلومینیوم

ورق آلومینیومی چیست؟ ورق های آلومینیوم در بسیاری از صنایع مختلف برای خم شدن، مهر و موم، برش و قالب

ورق آلومینیوم نازک

ورق آلومینیوم نازک

ورق آلومینیوم نازک فوق العاده انعطاف پذیر، مقاوم در برابر زنگ زدگی و فوق العاده سبک، ورق آلومینیوم نازک  ما

شمش و بیلت آلومینیوم

شمش و بیلت آلومینیوم

شمش و بیلت آلومینیوم : تولید الومینویم و انواع ورق های آلومینیومی از جمله ورق آلومینیوم، کویل آلومینیوم و …

قیمت آلومینیوم خشک

قیمت آلومینیوم خشک

قیمت آلومینیوم خشک آیا شما هم جزء افرادی هستید که می‌خواهید قیمت آلومینیوم خشک را بدانید؟ فلزاتی که با نام